Maarten van Rossumpad etappe 6: Ravenswaaij tot Lienden. Een route van 22 km dwars door de Betuwe. Je wandelt via Rijswijk, Maurik en Eck en Wiel veelal verhard over een dijk en landweggetjes naar de eindbestemming. Onderweg kijk je uit op de het rivierenlandschap van de Nederrijn, akkerbouw en boomgaarden. Het fruit hangt er mooi bij begin september (lees: plukklaar). Maarten van Rossumpad etappe 6: kilometers maken! 😀
Maarten van Rossumpad etappe 6
Ravenswaaij naar Lienden
- Start: bushalte Ravenswaaij
- Stop: bushalte Lienden
- Afstand: 22 kmÂ
- Route: ***
- Leuk: boerderijwinkel met terras Eck & Wiel, boomgaarden, rivieren
- Minder leuk: veel verhardÂ
Wil je Maarten van Rossumpad lopen?
Met de routegids maak je van de voorbereiding een feestje, mis je geen belangrijke informatie én kom je op de leukste plekjes. Een overzicht van alle LAW routeboekjes hier:


Maarten van Rossumpad etappe 6: Ravenswaaij naar Lienden
In de avond rijden we met de camper richting het zuiden. Het eerste deel van etappe 6 hebben we de vorige keer al meegepikt, dus we slapen in de camper in Maurik en beginnen de route hier. Het begin van etappe 6 vonden we niet heel erg spannend. Veel verhard, over de dijk, veel verkeer, fietsers, wandelaars, dagjesmensen… kortom druk. De route is wat saai en eentonig. Hoewel we wel genieten van de ultra Hollandse landschappen vanaf de dijk, voelt het als kilometers maken. We eindigen in Maurik. Lotje krijgt een welverdiend ijsje en we nemen de bus naar station Tiel Passewaaij waar onze auto staat.Â
Ben je benieuwd welke LAW’s er nog meer zijn in Nederland? In het blog Lange Afstand Wandelpaden + routeboekjes vind je alle langeafstandpaden op een rijtje inclusief bijbehorende wandelgids.


Maarten van Rossumpad: verder vanaf Maurik
Vanaf Maurik lopen beginnen we ons tweede deel van Maarten van Rossumpad etappe 6. Eerst even inkopen doen bij de supermarkt en dan gaan we. Ook nu lopen we weer veelal over de dijk. Toch is dit deel van de route veel afwisselender en leuker dan de vorige keer. Wellicht omdat het nog vroeg in de morgen, dus minder druk is. De route trakteert ons op prachtige Nederlandse landschappen: de Nederrijn, groene weides met koeien, prachtige boomgaarden met fruit dat klaar is om te oogsten. Het is een genot om hier te lopen. Voor we er erg in hebben, zijn we alweer 10km verder.
Boerderijwinkel
vlakbij Eck en Wiel ziet Lotje een leuke boerderijwinkel met terras en speeltuin. De afspraak is dat ze altijd even mag spelen wanneer we er één zien. Zo is het voor iedereen leuk. Het boerengezin is net begonnen met een leuke boerderijwinkel, de koffie is er heerlijk en de speeltuin top. Een trampoline, zandbak, glijbaan en nog wat andere speeltoestellen. Het meisje is helemaal gelukkig. En je weet hoe dat dan werkt… wij ook.😉 We kletsen nog wat met andere wandelaars en voor we het weten zijn we een uur verder. Fijn dat dat kan. Iets verderop ligt Lienden al. Dit betekent dat Maarten van Rossumpad etappe 6 erop zit.

Meer lezen over het Maarten van Rossumpad (LAW 4)? Deze blogs vind je misschien ook interessant:
- Praktische info:Â Maarten van Rossumpad:Â wandelen langs rivieren en kastelen
- Maarten van Rossumpad etappe 1:Â Den Bosch naar Empel
- Maarten van Rossumpad etappe 2:Â Empel naar Rossum
- Maarten van Rossumpad etappe 3:Â Rossum naar Waardenburg
- Maarten van Rossumpad etappe 4:Â Waardenburg naar Wadenoijen
- Maarten van Rossumpad etappe 5:Â Wadenoijen naar Ravenswaaij
- Maarten van Rossumpad etappe 7:Â Lienden naar Wageningen
- Maarten van Rossumpad etappe 8:Â Wageningen naar Heelsum
- Maarten van Rossumpad etappe 9:Â Heelsum naar Oosterbeek
- Maarten van Rossumpad etappe 10:Â Oosterbeek naar Rozendaal
- Maarten van Rossumpad etappe 11:Â Rozendaal naar Laag Soeren
- Maarten van Rossumpad etappe 12:Â Laag Soeren naar Beekbergen
- Maarten van Rossumpad etappe 13:Â Beekbergen naar Apeldoorn
- Maarten van Rossumpad etappe 14:Â Apeldoorn naar Vaassen
- Maarten van Rossumpad etappe 15:Â Vaassen naar Heerde
- Maarten van Rossumpad etappe 16:Â Heerde naar Hattem
- Maarten van Rossumpad etappe 17:Â Hattem naar Windesheim
- Maarten van Rossumpad etappe 18:Â Windesheim naar Dalfsen
- Maarten van Rossumpad etappe 19:Â Dalfsen naar Ommen
- Maarten van Rossumpad etappe 20:Â Ommen naar Balkbrug
- Maarten van Rossumpad etappe 21:Â Balkbrug naar De Wijk
- Maarten van Rossumpad etappe 22:Â De Wijk naar Havelte
- Maarten van Rossumpad etappe 23:Â Havelte naar Steenwijk
- Reisfilm: Maarten van Rossumpad: wandelen langs rivieren en kastelen
Wil je Maarten van Rossumpad lopen?
Met de routegids maak je van de voorbereiding een feestje, mis je geen belangrijke informatie én kom je op de leukste plekjes. Een overzicht van alle LAW routeboekjes hier:
Lijkt een meerdaagse wandelreis jou leuk? Jaarlijks organiseer ik trektochten in Nepal (Groepsreizen met trekking en Bergtrekking op Maat) en help je bij de voorbereiding van dit unieke wandelavontuur. Schrijf je in voor de inspiratiemail en ontvang nieuwe data als eerste in je inbox.